استایل سرتاپا یک رنگ یا مونوکروم

مونوکروم (MONOCHROME) یا تک رنگ ، روشی  برای طراحی  مد و لباس  مردانه  و زنانه است که توسط آن، ترکیب رنگ لباس های به گونه ای محافظه کارانه انتخاب می شود و رنگ های هم خانواده با سایه روشن های متفاوت در نظر گرفته  می شود. مثلا طیف های مختلف  گل  بهی  از  تیره  تا روشن یا زرشکی تیره تا روشن. ترکیب رنگ در طراحی استایل کار آسانی نیست و افراد در سنین مختلف برای اجتناب از پوشیدن لباس هایی که تناسب  رنگ و کمپوزیسیون خوبی ندارد، معمولا از  پوشیدن لباس  های روشن خودداری و بیشتر به سمت رنگ های خنثی تمایل  دارند. مخصوصا هر چقدر سن افزایش می یابد، تمایل به رنگ های سیاه و سفید و خاکستری و طوسی بیش تر  می شود.

امروز شما را با انواع و اقسام الگوهای مونوکروم در طراحی استایل آشنا می کنیم . آن هم با سبک و سلیقه  سلبریتی های موسیقی و سینما و ورزش جهان. اگر شما هم در زمینه تیپ های سرتاپا یک رنگ دارای ایده ای هستید، نظرات و دیدگاه های خود را در اختیار ما قرار دهید

حتما بخوانید: استایل بوهمیا

استایل های مونوکرم را دریابید

اگر فکر می کنید که تک رنگ پوشیدن، متعلق به ده های پیش است، اشتباه می کنید. لباس های تک رنگ، اصلا نشان از سادگی و تیپ های ارزان و بی کیفیت نیست. لباس سر تا تا یک رنگ، یک از بهترین روش های استایلیست  ها برای سلبریتی های سینما و موسیقی و ورزش در رویدادهای مختلف است که اسگار و گلدن گلوب و بفتا و گرمی از ان جمله  محسوب می شود. مشتریان مونوکروم ، از دیوید بکهام تا آنجلینا جولی را در بر می گیرد. بنابراین اگر شیفته این ترند هستید به شما تبریک می گوییم!

تک رنگ پوشی، کار آسانی است اما هارمونی و رعایت آن در طراحی استایل اهمیت دارد. رنگ و نوع بافت پارچه در طراحی استایل بسیار مهم بوده و زیبایی خاصی را به ظاهر شما اعطا می کند. مردان حتی در استایل های کژوال هم  معمولا توجه خوبی به تیپ مونوکروم نداشته و اطلاعات زیادی در این باره ندارند. چرا که آن ها بر خلاف بانوان، سعی می کنند متنوع پوشیده و از استایل های تک رنگ به جز  تیپ های رسمی (کت و شلوار مجلسی-تاکسیدو) اجتناب می کنند.

سرتاپا یک رنگ پوشیدن، جذاب  است و به این به استایل و اندام و رویکرد شما در طراحی تیپ و مکان و زمان بستگی دارد. قوانین مونوکروم مثل دیگر ترندهای دنیای مد و لباس، قطعی نیست و سلیقه  ای است. اما آنچه در استایل مونوکروم اهمیت دارد، انتخاب هوشمندانه خواهد بود.

همیشه توجه کنید چه مونوکروم می پوشید چه مالتی کروم می پوشید، حتما به رنگ پوست توجه کنید. دوم این که انتخاب رنگ، عجیب نباشد. مثلا کم تر مردی یا بانویی در طول روز، لباس سر تا سر زرد رنگ یا صورتی رنگ بر تن می کند. یا مثلا به ندرت پیش می آید که فردی فقط تیپ مشکی بزند.

نکاتی که باید در استایل مونوکوروم رعایت کنیم:

استفاده از اکسسوری ها در  طراحی استایل مونوکروم بسیار  اهمیت دارد و تضاد رنگ در اکسسوری ها می تواند استایل سرتاپا یک رنگ شما را از روزمرگی رها کند.

اگر رنگ های روشن و پاستیلی انتخاب می کنید، شلواری با برش ساده را در نظر داشته باشید که بایک بلوز ساده ست شده است. کت بلند کلاسیک صورتی در عکس بالا ظاهری شیک و شاد را برای این دختر به ارمغان آورده است. استایل مونوکروم پاستیلی را در  نظر داشته باشید.

رنگ هایی مثل شکلاتی و آبی تیره، همواره رنگ خوب و فاخری برای عاشقان مونوکروم است. این رنگ، گزینه خوبی برای محافظه کاران بوده و برازنده مردان جنتلمن و بانوان مشکل پسند خواهد بود. به تونالیته رنگ ها توجه کنید و در انتخاب آن محتاط باشید.

ترکیب رنگی دراستایل مونوکروم

حتما بخوانید: استایل پرنسس دایانا

مونوکرم به این معنی نیست که شما فقط مشکی یا صورتی یا قرمز بپوشید. هر رنگی، طیف های مختلف دارد از تیره تا روشن. در  طراحی استایل مونوکرم از ترکیب طیف های یک رنگ استفاده کند. تهیه ترکیب رنگی تونال، مثل چیدن کمد لباس است و نیاز به سلیقه و ظرافیت و صبوری دارد. شما نباید در طراحی استایل مونوکروم ، به گونه ای رفتار کنید که بیننده فکر کند شما یونیوفرم اداره یا بیمارستان یا کارخانه را بر تن دارید.

ترکیب رنگ به همین خاطر باید هوشمندانه باشد. اگر تک رنگ پوشی باعث رنجش شما می شود، نگران نباشید. انواع و اقسام روش ها هست که شما می توانید شکست رنگی در استایل خود ایجاد کنید که اکسسوری یکی از ان ها به شمار می رود. گاها تی شرت سفید رنگ می تواند تضاد رنگی در استایل پدید آورده  و تیپ را جذاب  تر کند و لباس شما را از یکنواختی خارج کند.

اگر کت و شلوار تیره اسپرت می پوشید، تی شرت سفید رنگ یا تی شرت تیره با طرح متفاوت با طرح کت و شلوار اسپرت شما می تواند تیپ را از یکنواختی برهاند. ترکیب مشکی یا سفیدی، همیشه جذاب است. چه در استایل شما چه روی پوست دلفین!

حتما در استایل های سرتاپا یک رنگ ، به  رنگ مو و پوست توجه کنید. ترکیبی  از بافتنی، چرم، جیر، کشمیر و ابریشم و مخمل و کتاب در طراحی تیپ شما اهمیت دارد و هر لایه از لباس می  تواند از بافت های گوناگونی  براق یا مات تشکیل شده باشد.

مونوکروم سیاه و سفید گزینه مناسبی برای طراحی استایل بانوان لاکچری  گرد است.

حق انتخاب بانوان در استایل های مونوکرم به  مراتب از آقایان بیش تر است .

مونوکروم مشکی و سفید مخصوص بانوان شیک پوش مشکل پسند در استایل های کژوال بهاره و تابستانی است.

بازی  کردن با بافت لباس  هم می توان شما را از شر  تیپ های رنگ خسته کننده نجات دهد. بهره برداری از الگو های مختلف پارچه با طرح های مختلف می تواند تاثیر خوبی در روحیه شما و دید بیننده شما داشته و تیپ های متفاوتی را برای شما به ارمغان آورد و حس رسمی بودن را از شما بگیرد.  گاها، جنس و بافت پارچه مثل پشم و نخ یا پشم و ابریشمی می توانید این حس خوب را ایجاد کند. بافت های گوناگونی به لباس شما عمق می دهد و برای این که از نوک پا تا سر یک رنگ نباشید، گزینه خوبی خواهد بود.

همواره دقت کنید که برای  این که استایل شما تک رنگ نباشد، کفش هایی که با رنگ لباس هم  رنگ نباشد انتخاب کنید. هم چنین اکسسوری هایی که هم با رنگ لباس همرنگ است  نیز  باید تا حدی اجتناب شود.

رنگ های اصلی استایل مونوکروم

حتما بخوانید: استایل بوهمیا

خیلی مهم  است که استایل تک رنگ شما از رنگ های شیک و جذاب باشد که همواره تیپ شما را شکیل جلوه دهد. رنگ مشکی، رنگی رسمی است و خیلی جدی. با بازی با بافت پارچه ها و تنوع طرح و نقش روی پارچه پیراهن/تی شرت و شلوار، می توانید مونوکروم های مشکی چشمگیر را برای استایل خوب به ارمغان آورید.

تک رنگ های آبی، گزینه همیشگی شیک  پوشان است. آبی، رنگ سلطنتی و گزینه مهم  سلبریتی های موسیقی و سینما به خصوص در استایل های کژوال، مونوکروم خوبی برای مشکل پسندان مرد و زن است. رنگی که با اطمینان خاطر می توان به شما بگوییم که همیشه تازگی و جذابیت منحصر به فرد خود را برای هر تیپ و اندام و سنی در هر زمان و مکان حفظ می کند. داشتن چند پیراهن با طیف رنگی متفاوت آبی در کمد لباس هر مرد و زن خوش  تیپی الزامی به نظر می رسد. طیف های رنگ آبی این قدر گسترده و شکیل است که برای استایل های تک رنگ آبی می توان همیشه ایده های خلاقی در طراحی تیپ داشت.

استایل تک رنگ سبز نیز هم  چون استایل تک رنگ آبی، گزینه خوبی برای کسانی است که عاشق  رنگ های لیمویی و زیتونی و خاکی هستند. رنگ هایی که معمولا در استایل های کژوال مردان و زنان خوش تیپ مشاهده می کنیم و می توان آن ها را با هم ترکیب کرد. رنگ های خنثی که آزادی عمل خوبی برایتان ایجاد می کند.

اگر با استایل تک رنگ سبز‌، استایل تک رنگ آبی و استایل تک رنگ مشکی خاطر خوبی ندارید یا از این استایل ها خسته شده اید، توصیه  می کنیم به جای این که یهویی به سمت رنگ های جیغ بنفش و صورتی و قرمز بروید!، استایل های  تک رنگ مربوط به رنگ های  خنثی را در نظر داشته باشید.

پوشیدن رنگ سفید در بهار  یا پاییز یا زمستان جذاب است اما بارش برف و باران را هم درنظر داشته باشید که کوچک ترین لکی نه تنها تیپ را بد رنگ می کند، بلکه شست و شوی آن سخت و هزینه بر خواهد بود. رنگ کرم و رنگ عاجی همیشه گزینه خوبی است برای کسانی که عاشق  تیپ های تمام سفید مثل فرشته ها هستند! اگر هیجان سفید (WHITE SENSATION) دارید، رنگ کرمی که طیف رنگ تیره تا روشن دارد را فراموش نکنید که همیشه جذاب و مونوکرم هیجان انگیز است. مخصوصا اگر با کمربند رنگی و کوله  پشتی و اکسسوری رنگی ست شود.

استایل تک رنگ خاکستری از جمله تیپ های رسمی و همیشه شیک و بسیار  کاربردی در مکان و زمان مختلف است. برای کسانی که می خواهند هم کژوال و هم نیمه رسمی بپوشند، مونوکروم خاکستری را توصیه می کنیم که طیف  گسترده ای داشته و حق انتخاب زیادی برایتان فراهم می کند. زغالی  یا طوسی در استایل تک رنگ خاکستری فراموش نشود.

نکاتی برای علاقمندان به استایل مونوکروم

حتما بخوانید: پانک، استایل معترضان خوش‌پوش

  • اگر دوستدار رنگ های خنثی  و مونوکروم هستید، برای این که تنوع تیپ داشته و استایل خود را از روزمرگی خارج کنید،‌ توصیه می شود که تا حد امکان متناسب با سن خود، از اکسسوری های رنگی ظریف  استفاده کنید. گاهی یک کمربند ظریف رنگی با نوارهای زیبا، می تواند شکست رنگ در ظاهر تک رنگ شما ایجاد کرده و با تغییر  روزانه آن می توانید با تیپ های مختلف بدرخشید.
  • همواره اکسسوری هایی که شفاف و درخشان بوده و با پوشش هایی با تنالیته تیره مثل خاکستری و طوسی همراه می شوند، استایل هیجان انگیزی را برای بانوان به خصوص دختران به ارمغان می آورد. گاها رنگ های اصلی یا رنگ های درجه دوم مثل سبز و آبی می تواند در انتخاب اکسسوری ها مورد نظر قرار  بگیرد.
  • اگر می خواهید از تیپ مونوکرم خلاص بشوید اما ایده خوبی هم در کوتاه مدت ندارید، از رنگ های خنثی غیر اصلی در طراحی استایل استفاده کنید. مثلا از رنگ های متالیک (ترکیب طلایی و نقره ای) استفاده کرده و تیپ خود را متفاوت نمایید.
  • اگر عاشق مونوکروم هستید اما برای شما هم چنان تیپ تک رنگ خسته کننده  شده است، پارچه ساده را با پارچه های  طرح دار در طراحی استایل  همراه کنید. تفاوت طرح و نقش می تواند تیپ شما را از سادگی و انرژی منفی خارج کند.
  • تیپ سرتاپا یک رنگ اصلا انرژی منفی  نیست و مغایر با قانون جذب (LAW OF ATTRACTION) نیست. به این اظهارات توجه نکنید  و سعی کنید رنگ های شاد تک رنگ را همواره در طراحی استایل در  اختیار  داشته باشید.
  • همیشه برای ایجاد ترکیب مونوکروم ، رنگ اصلی را انتخاب کنید و سپس رنگ فرعی به آن اضافه کنید که مشتقی از همان رنگ اصلی باشد. ترکیب های مونوکرومیک در کنار یکدیگر، طیف خوبی از رنگ ها را پدید می اورند که حس انعطاف پذیری عالی دارد
  • اگر عاشق کنتراست رنگ هستید، مونوکروم جذابیتی برای شما ندارد. اما برای این افراد هم  ایده های خوبی وجود دارد. می توانید یکی از لباس ها را رنگ با طیف تیره قوی و لباس دیگری را با یک درجه خنثی از همان رنگ و روشن تر انتخاب کنید.
  • برش های خلاقانه و طرح های چاپی برای جذابیت سازی استایل سرتاپا یک رنگ توصیه می شود.
  • گلدوزی، تکه دوزی،‌ چاپ های شفاف و برجسته و هم چنین پولک دوزی  روی لباس، از جمله هنر هایی است که سبب می شود تا استایل شما از سادگی خارج شود. مخصوصا اگر با اکسسوری های رنگارنگ ظریف همراه شود ترکیب نهایی شکیل تر می شود.
  • بعضی از کارشناسان مد، سیاه و سفید را مونوکروماتیک نمی دانند بلکه آکروماتیک می دانند. خیلی برای شما اهمیت نداشته باشد.

سیاه و سفید رنگ محسوب  نمی شود چون طول  موج ندارد. اما به هر  حال  مونوکروم سیاه و سفید، هارمونی  خوب و ساده ای داشته و نیاز نیست نگران هماهنگ شدن رنگ ها باشیم و حس مینیمال بودن را تداعی می کند.

استایل سرتاپا یک رنگ برای افراد ریز اندام مناسب است. آن ها را باریک و کشیده نشان می دهد.

درباره ی

مطلب پیشنهادی

چند مدل لباس و اکسسوری از رنگ سال ۲۰۲۰- ۹۹

هاتیک: چیزی به عید نوروز نمانده است. در این مقاله می خواهیم به چند مورد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *