استایل فرانسوی

اگر  فردی هستید که به ظاهر خود همچنین استایل و مد فرانسوی بسیار اهمیت می دهید و تمایل دارید مانند فرانسوی ها که مرجع اصلی در بوجود آمدن مد و لباس هستند ظاهری شکیل، زیبا و ساده داشته باشید حتما این متن را مطالعه کنید و با ساده ترین و شیک ترین مد های روز دنیا آشنا شوید.

در سرتاسر دنیا همه این سوال را می پرسند که چگونه مانند یک فرانسوی لباس بپوشیم و شیک بنظر بیاییم؟

مد و لباس در کشور فرانسه چگونه است؟

استایل فرانسوی
استایل فرانسوی

اولین سوالی که در این حیطه برای ما مطرح می شود این است که ما چگونه می توانیم تفاوت بین یک فرانسوی را از غیر فرانسوی تشخیص دهیم؟

فرانسوی ها معتقدند که هیچگاه نباید شلوار های راحتی و ورزشی را در بیرون برای اموری غیر ورزش بپوشند.

آنان همچنین بر این باورند که کفش های ورزشی و دویدن مخصوص دویدن است نه برای امور روزمره و راه رفتن در خیابان.

اینها روش هایی هستند که شما می توانید با توجه به آن تفاوت بین یک خانم فرانسوی با دیگر مردم را بفهمید.

این نکته هم هست که خانم های فرانسوی اصولا کفش هایی پاشنه دار می پوشند به جز عده ای که بسیار پیاده روی می کنند و مجبورند مدتی طولانی سر پا بایستند.

نکته ضروری در مد و فشن فرانسوی: بیخیال مد و فشن روز

استایل فرانسوی
استایل فرانسوی

با این همه که فرانسه بهترین و مدرنترین لباس ها و کفش هارا تولید میکند و معدن شکل گیری  ZARA و H&M می باشد. فرانسوی ها همیشه به دنبال این موضوع هستند که از مد وفشن های کلاسیک خود استفاده کنند. البته مشتریان برای استفاده از این دو برند معروف فرانسوی بسیار زیاد هستند که اغلب اهل ایالات متحده می باشند.

کمتر فرانسوی را پیدا میکنید که به دنبال این موضوع باشد که مد روز چیست؟ یا اینکه رنگ سال چه رنگی است؟

زنان فرانسوی هیچ جوره خودرا برده های مد و برندینگ نمی دانند اما همیشه مد های فصلی را دنبال  میکنند تا تغییراتی در ظاهر خود داشته باشند.

همیشه از رنگ های طبیعی استفاده کنید

یک منتقد معروف فرانسوی این موضوع را بیان کرد که تا به اینجای کار صنعت مد فرانسه بسیار کار خود را خوب انجام داده است و علت این است که زیبایی و سادگی هردو باهم ادغام شده اند. رنگ های ارزان قیمت و  کلیشه ای بسیار کم دیده می شوند در خیابان های فرانسه. اما بجای آن ما شاهد این موضوع هستیم که رنگ مشکی تم اصلی فرانسه را نشان می دهند. البته برنز، خاکستری، سفید و آبی نیز به همان اندازه مشهور اند.

برای اینکه بیشتر به مد فرانسوی نزدیک تر شوید از آرایش پرهیز کنید و به مدل موهایتان اهمیت ندهید

استایل فرانسوی

بیشتر بخوانید: چگونه برای خود استایل سورمه ای بسازیم؟

استفاده از پوششی که به عنوان مد عروسکی در فرانسه معروف است کاملا نشان می دهد که شما یک فرد غیر فرانسوی هستید. این نو استایل شامل آرایش غلیظ، مدل مویی که حالت موهای مصنوعی را دارد و یک مانیکور فرانسوی می شود.

اما باید توجه داشته باشید که خانم های فرانسوی دقیقا برعکس این موضوع را عمل میکنند.

آنها اغلب بسیار لباس میپوشند و از آرایش بسیار سبک برای صورت و موهای خود استفاده میکنند. این نوع استایل یک نوع پوشش بدون دردسر را ایجاد میکند.

اما باید به این موضوع دقت کنید که بی دردسر همان بی اهمیت معنا نشود. درسته که نحوه لباس پوشیدن در مد و استایل فرانسوی که آسان به نظر میرسد اما این بدین معنا نیست که هدف و هماهنگی نداشته باشد.

اگر نتوانید تفاوت این دو را تشخیص دهید فقط با پوشش و استایلی که ایجاد کرده اید سن خودرا بیشتر نشان می دهید.

با لباس های زیر نخی خداحافظی کنید

شما هیچ گونه لباس زیر زنانه ای که از جنس نخ باشد را در فرهنگ و استایل روز خانم های فرانسوی پیدا نمیکنید زیرا آن ها ترجیح می دهند از لباس های توری استفاده کنند.

اصلا مهم نیست که لباسی که می پوشید مرتب باشد

استایل فرانسوی
استایل فرانسوی

یک نکته کلیدی که باید یاد بگیرید این است که در مد فرانسوی هیچ ضرورتی نیست که لباس هایی که به تن میکنید کاملا اندازه و مناسب باشند. همچنین می توانید از لباس های مردانه هم استفاده کنید.

فرانسوی ها بسیار به لباس هایی که گشاد باشد و در آنها راحت باشند علاقه دارند.

برای مثال استفاده از یکه شلوار جین کوتاه با یک پیراهن بگ ممکن است ظاهر مناسبی از شما نشان ندهد اما به زیبایی میتواند اندام شما را نشان دهد و هیچ نیازی هم به استفاده از لباس های تنگ نباشد.

رازهایی درباره استایل فرانسوی

استایل فرانسوی
استایل فرانسوی

استایل فرانسوی شاید بسیار رازآلود و حرفه‌ای به نظر برسد اما دور از دسترس نیست. زنان فرانسوی هرچند برای همیشه در قله‌های شیک‌پوشی جهان خواهند ایستاد و هیچ کشوری به گرد پای آن‌ها نخواهد رسید اما ما می‌توانیم با بررسی و تحلیل رازهای استایل فرانسوی و استفاده از ترفندهایی که زنان فرانسوی برای شیک‌پوشی و راحتی و بی‌دغدغه بودن در لباس‌های خود به کار می‌برند می‌توانیم قوانین فشن فرانسوی را کشف کرده سبک خودمان را با بهره‌گیری از این استایل ابداع کنیم. خوشبختانه بسیاری از قوانین فشن فرانسوی ساده و طبیعی و در ذات خود ما هستند مثل علاقه به طبیعی به نظر رسیدن یا توجه به بهداشت روزانه مثل شانه کردن موها و چیزهایی از این قبیل.

  1. همانند مادرتان لباس بپوشیدیکی از مواردی که از ویژگی های استایل فرانسوی است ، پوشیدن لباس یک شکل همانند مادرتان است . لباس های کلاسیک در دنیای مد فرانسوی هیچ گاه قدیمی نمی شوند و می توانید استایل مشابه دهه ۶۰ میلادی با مادرتان داشته باشید .
  2. از ویژگی های حذف نشدنی از استایل فرانسوی نشان دادن پاها در لباس هاست . پیراهن های چاک دار از پشت و جلو . دامن های چاک دار و شلوارهای کوتاه . هر آنچه به شما کمک کند که پاهایتان را بیشتر نشان دهید در عین حال جذاب به نظر برسید .
  3. هیچ چیز به اندازه ی اینکه یک کفش پاشنه بلند بپوشید اما نتوانید با آنها راه بروید جذابیت شما را از بین نمی برد . بهتر است پاشنه ی کفش شما کوتاه باشد اما بتوانید با آن راه بروید . به همین دلیل بسیاری از طراحان همچون Karl Lagerfeld  هیچ گاه کفش هایی بسیار پاشنه بلند را طراحی نکرده اند تا خانم ها بتوانند با کفش هایشان راحت تر راه بروند .
  4. ٫کت ها را فراموش نکنید.یکی از اصلی ترین آیتم های کمد یک خانم فرانسوی کت هستند . هیچ چیز به اندازه ی یک کت شما را شیک نشان نمی دهد . کت ها از لباس هایی هستند که می توانید به خوبی آنها را با لباس های مختلف ست کنید و در استایل های مختلف از آنها استفاده کنید . همچنین در مواقعی که گاهی هوا گرم و گاهی سرد است نیز بسیار کاربردی هستند .
  5. از روش های مختلف برای نشان دادن کمرتان استفاده کنیدخانم های فرانسوی همیشه از کمربند یا بند یا هر وسیله دیگری که باعث می شود انحنای بدنشان را نشان دهد استفاده می کنند حتی زمانی که لباس های بسیار گشاد به تن دارند . استفاده از یک کمربند شما را بسیار شیک تر نشان می دهد
  6. اگر از اکسسوری استفاده می کنید ، سایر اجزای استایلتان و لباس هایتان ساده باشد.
  7. اگر می خواهید از یک کفش و کیف و کمربند استفاده کنید که در چشم هست لباس هایی ساده و در رنگ خنثی ( ترجیحا مشکی ) به تن کنید .

زنان فرانسوی طرفدار لباس های شاد و جذاب

استایل فرانسوی
استایل فرانسوی

بیشتر بخوانید: استریت استایل یا استایل خیابانی

خانم‌های فرانسوی هر وقت دوست دارند، لباس‌های شاد و جذاب می‌پوشند.

اگرچه هر موقعیتی لباس خاص خود را می‌طلبد اما این مساله خانم‌های فرانسوی را محدود نمی‌کند. آن‌ها هر زمان که دوست دارند از لباس‌های شاد و زیبا استفاده می‌کنند تا انرژی بیشتری داشته باشند. مثلا یک دست لباس که برای تفریح آخر هفته مناسب است می‌تواند لباس گردش روزانه یا حتی لباس محل کار خانم‌های شیک‌پوش فرانسوی باشد.

استفاده از لباس های مورد علاقه

بخشی از سبک استایل دختر فرانسوی در محیط بیرون ، این است که هیاهو و زیاده روی در آن وجود ندارد بدین معنی که از پوشاک بسیار چشمگیر و خاص استفاده نمی شود.

بسیاری از زنان فرانسوی چندین نوع از پوشاک مورد علاقه شان را خریده و آن را مکرر استفاده می کنند. لازم نیست هر روز یک شکل لباس بپوشید ولی می توانید تیپ دلخواه خود را ارتقاء داده و احساس خود واقعی تان را داشته تا بازتابی از اعتماد به نفس تان باشد، چیزی که دلیل اصلی شیک بودن حتی بدون تلاش است.

اجازه دهید خود لباس ها برای شما تغییر ایجاد کنند، این کار هم جالب تر (و هم به مقرون به صرفه تر) از پوشیدن یک لباس پرزرق و برق است.

اگر تاکنون بلوز و یا ژاکت خود را روی لباس می گذاشتید، می توانید آن را تو بگذارید و یا اگر کمر مانتو خود را از جلو می بندید، این بار آن را از پشت گره بزنید. این موارد جزئیات کوچکی هستند که گرچه هزینه ندارند ولی می تواند روی ظاهر استایل شما نقش بازی کنند.

متفاوت کردن لباس ها با جزئیات ساده

استایل فرانسوی
استایل فرانسوی
  • خوش تیپی با ژست خوب

راحتی ، کلید اصلی است. اگر کفش هایتان سایز پایتان نباشد و یا در آنها راحت نباشید ، غیرممکن است که بتوانید یک ظاهر خوب داشته باشید. (تصور کنید زنان فرانسوی با کفش های باله در خیابان های سنگفرش شده با عجله در حال عبور باشند!)

شما همیشه باید قادر باشید در صورت لزوم بدوید تا به دوستی برسید که به طور ناگهانی او را در خیابان دیده اید و یا به سادگی از پله ها بالا و پایین بروید و یا لباس تان آنقدر تنگ نباشد که نتوانید به سادگی دوستتان را در آغوش بگیرید! به خاطر داشته باشید: وضعیت ایستادن شما یکی دیگر از کلیدهاست.

  • استقبال از لحظات کوتاه

حتی وقتی یک زن فرانسوی لباسی فوق العاده ساده ای پوشیده باشد، رفتار بسیار آرام و ریلکس او مورد توجه قرار می گیرد. امتحان کنید: زمان کوتاهی را در بیرون صرف یک نوشیدنی یا خوراکی کرده و لحظات را مزه کنید. کلید این است که پرشتاب و با عجله به نظر نرسید، حسی از خوشی در لحظات یکی از بهترین اکسسوارهایی است که می توانید آن را همراه خود کنید. این است سبک و شیوه فرانسوی!

داشتن آرامش و اعتماد به نفس یکی از رازهای استایل زنان فرانسوی

استایل فرانسوی
استایل فرانسوی

بیشتر بخوانید: استایل لیدی گاگا

تیپ کلاسیک فرانسوی

استایل فرانسوی
استایل فرانسوی

از زمان ماری آنتوانت تا کنون زنان فرانسوی همیشه مرجع و الگوی شیک پوشی در جهان بوده‌اند و زنان جهان همیشه نیم نگاهی به مهد مد جهان یعنی پاریس داشته‌اند تا ببینند زنان پاریسی چه سبک و استایلی برای لباس پوشیدن دارند. چند دهه بعد کوکو شانل سبک لباس پوشیدن و زیبایی شناسی پاریسی را تغییر داد و با لباس‌های ساده اما شیک و سطح بالای خود به یک طراح ماندگار جهانی تبدیل شد. اکنون هم زنانی مثل ماریون کوتیارد، کاترین دونوو و شارلوت گینزبورگ جزو برترین الگوها و آیکن‌های شیک پوشی از نوع پاریسی هستند. اصول شیکپوشی پاریسی قوانین بسیار ساده‌ای دارد که همه حتی تنبل‌ترین افراد (به خصوص تنبل‌ترین افراد) هم می‌توانند آنها را رعایت کنند. زنان فرانسوی هم گاهی مد روز لباس می‌پوشند اما این لباس‌های مد روز تعیین کننده سبک و استایل آن‌ها نیستند. بلکه لباس‌ها و تیپ کلاسیک با آرایش مختصر با مدل موی ساده و طبیعی است که زیبایی زنان پاریسی را می‌سازد.

سادگی همیشه به معنای شیکپوشی است

اگر با اصول معماری آشنا باشید حتما قانون Less is More را شنیده‌اید. این قانون به معنای آن است که هر چه کمتر از عناصر و المان‌های معماری در کار خود استفاده کنید و به اصطلاح هرچه ساده‌تر طراحی کنید و بسازید بهتر است و باز هم برای ساده‌تر شدن جا دارد. این قانون در مد و فشن هم کاربرد دارد. یک تیپ کلاسیک که از چند عنصر ساده تشکیل شده باشد قطعا باعث شیکپوشی شما خواهد شد و در هیچ دوره و زمانی از مد نخواهد افتاد حتی در این دوره که لباس‌های طرح‌دار و رنگارنگ در سبک‌های دهه هشتادی مد روز شده‌اند. داشتن چند لباس ساده و باکیفیت مثل یک شلوار جین، مانتوی ساده، بوت ساق کوتاه و کیف کلاسیکی که همگی در رنگ‌های خنثی و تطبیق پذیر انتخاب شده باشند تضمین کننده یک تیپ کلاسیک و زیبا با کمترین هزینه است. طبق اصول شیکپوشی فرانسوی تیپ شما باید از سه بخش اصلی تشکیل شده باشد مثل مانتو، شلوار و کفش. سپس باید از کمترین تعداد اکسسوری برای کامل کردن این تیپ استفاده کنید مثل یک شال و یک دستبند یا ساعت مچی.

در تیپ کلاسیک راحت بودن همیشه اولویت دارد

اگر می‌خواهید شیکپوشی شما از نوع کلاسیک و بدون تلاش باشد باید پوشیدن لباس‌هایی را که چسبان هستند و دقیقا فرم بدن شما را دنبال می‌کنند کنار بگذارید. فرم لباس شما باید با فرم اندام شما تطبیق داشته باشد اما این تطبیق به معنای چشمپوشی از راحتی لباس نیست. چیزی که در شیکپوشی پاریسی اهمیت دارد سادگی و راحتی لباس و پوشیدن لباس‌هایی که ساختار خودشان را دارند مثل یک کت ضخیم و اپل دار است. اندازه بودن لباس هم اهمیت زیادی دارد اما اگر لباس شما کمی گشادتر هم باشد بهتر است چون احساس راحتی شما در لباس بیشتر خواهد بود. اما باید مرز گشادی و شل و ول بودن لباس و راحتی آن را مشخص کنید، جزئیاتی مثل خط کمر مشخص و بلندی مناسب آستین‌ها و پاچه‌های لباس نشانه اندازه بودن و راحت بودن لباس است و با راحتی در عین شیکپوشی هماهنگی دارد اما اگر سرشانه‌ها در محل نادرستی قرار بگیرند به معنای آن است که سایز لباس شما مناسب انتخاب نشده است.

کفش تخت همیشه مد روز است

در بیشتر کشورها پوشیدن کفش پاشنه بلند برای خانم‌ها با کلماتی مثل “قدرت” و “حرفه‌ای بودن” هم معنی شده است و زنان تا زمانی که از یک کفش پاشنه بلند برای بلند کردن قد خود استفاده نکنند احساس اعتماد به نفس کافی ندارند به همین دلیل کفش پاشنه بلند به یک جزء ضروری لباس‌های کاری در این کشورها تبدیل شده است. اما در فرانسه چنین قانون و اصلی حکم فرما نیست و زنان می‌توانند با هر قد و ارتفاع پاشنه‌ای احساس قدرت و اعتماد به نفس داشته باشند. بنابراین بسیار طبیعی است که زنان شاغل را در پاریس با یک جفت کفش کالج کلاسیک، کفش عروسکی، کفش‌های پاشنه کوتاه (پاشنه گربه‌ای) یا کفش‌هایی با سبک مردانه ببینید که نشان از قدرت درونی آن‌ها دارد، قدرتی که برای نمود خود به بالا بردن قد نیازی ندارد. بنابراین فرقی نمی‌کند اگر کفش‌های تخت مد روز باشند یا کفش‌های پاشنه بلند، در هر صورت راحتی برای پاریسی‌ها اهمیت بیشتری دارد و آن‌ها ترجیح می‌دهند در مترو و ممسیر حرکت خود دچار مشکل نشوند تا این که بخواهند با کفش پاشنه بلند تیپ خود را ارتقاء دهند.

پوشیدن بارانی به سبک فرانسوی

بارانی از لباس‌های ضروری برای در استایل فرانسوی است که هر خانم شیک پوش پاریسی یک عدد از آن‌ها را در کمد لباس‌ها خود دارد، این مساله از نظر کاربردی اهمیت زیادی دارد چون پاریس باران‌های ناگهانی و تندی دارد که به خصوص در فصل بهار بسیار غافلگیر کننده هستند. علاوه بر این استایل این لباس نیز به یکی از نماد‌های سبک فرانسوی تبدیل شده است. بارانی یکی از لباس‌های کلاسیک زنانه و مردانه است که هم می‌تواند بخش اصلی لباس شما باشد و هم به عنوان بخش سوم و پوششی روی لباس‌های اصلی به کار رود. این لباس لزوما مخصوص بهار نیست و در هر فصل دیگری از جمله پاییز و زمستان هم می‌توانید بارانی بپوشید بدون آن که نیازی که چک کردن ترندهای فصل داشته باشید چون بارانی به سبک فرانسوی همیشه مد روز است و تحت هیچ شرایطی و در هیچ زمانی از مد نخواهد افتاد.

تیپ‌هایی که از سبک مردانه الهام گرفته شده‌اند

قدرت نمایی در سبک فرانسوی ریشه در لباس‌هایی با سبک مردانه دارد. کوکو شانل نخستین کسی بود که با طراحی لباس‌های ظریف اما مردانه راحتی و شیکپوشی را همزمان به زنانه هدیه داد و به حضور بیشتر آنان در اجتماع کمک کرد بنابراین واضح است که لباس‌های الهام گرفته از استایل مردانه می‌توانند نقش مهمی در لباس‌های اداری و محیط کار ایفا کنند اما این سبک تنها محدود به لباس‌های اداری نیست. زنان پاریسی در لباس‌های مجلسی خود نیز از این سبک و استایل بهره می‌برند چون معتقدند پوشش کم و برهنگی حتی در لباس‌های مجلسی هم مذموم است که جذابیت زنان را زیر سوال می‌برد و هیچ چیز جذاب‌تر از یک زن زیبا در یک کت و شلوار خوش دوخت و زیبا نیست که اگر راحتی این لباس‌ها را هم در نظر بگیرید قطعا نمی‌توان از آن بگذرید.

درباره ی

مطلب پیشنهادی

چند مدل لباس و اکسسوری از رنگ سال ۲۰۲۰- ۹۹

هاتیک: چیزی به عید نوروز نمانده است. در این مقاله می خواهیم به چند مورد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *