استایل پرنسس دایانا

 در این مقاله قصد داریم درباره استایل پرنسس دایانا که به عنوان یکی از ستاره‌ها و آیکن‌های مد دهه هشتاد و نود شناخته می‌شود و درس‌هایی که می‌توانیم از شیک پوشی پرنسس دایانا بیاموزیم مطالبی را بیان خواهیم کرد.

پرنسس دایانا
پرنسس دایانا

پرنسس دایانا که بود؟

پرنسس دایانا ملقب به شاهدخت ولز یکی از شخصیت‌های مهم و برجسته قرن بیستم بود که در سال ۱۹۶۱ در نورفولک انگلستان به دنیا آمد.
او فرزند هشتمین ارل اسپنسر بود که از خاندان‌های مهم بریتانیایی به شمار می‌روند و با خاندان سلطنتی رابطه نزدیکی دارند.
دایانا در بیست سالگی با چارلز، شاهزاده ولز و پسر ملکه انگلستان ازدواج کرد و شاهدخت ولز لقب گرفت. مراسم عروسی این دو در تابستان سال ۱۹۸۱ برگزار شد و گفته می‌شود ۷۵۰ میلیون نفر به طور زنده آن را ازتلویزیون تماشا کردند و ششصدهزار نفر نیز در فضای بیرون کلیسا حاضر بودند.

در سال‌های بعد دایانا با شرکت در مراسم داخلی و خارجی مختلف به یک چهره محبوب جهانی تبدیل شد و همیشه مورد توجه رسانه‌ها و عکاسان پاپاراتزی بود.
او در سال‌های ۱۹۸۲ و ۱۹۸۵ دو فرزند پسر به نام‌های ویلیام و هری به دنیا آورد اما ازدواج او با شاهزاده ولز مدت زیادی به طول نینجامید و این دو در سال ۱۹۹۶ از هم جدا شدند و یک سال بعد دایانا بر اثر حادثه رانندگی در تونل آلما در نزدیکی پاریس کشته شد.

فعالیت‌های انسان دوستانه (به طور مثال گرفتن دست یک بیمار مبتلا به ایدز) و زیبایی و محبوبیت پرنسس دایانا (که پس از مرگش بیشتر هم شد) باعث شد که به عنوان یک چهره ماندگار و تاثیرگذار در میان آیکن‌های مد قرن بیستم شناخته شود طوری که تاثیر او بر سبک‌های مد دهه هشتاد انکار نشدنی است.

یکی از زیباترین کیف‌های برند دیور به دلیل استفاده پرنسس دایانا از آن به نام لیدی دایانا شناخته شد و به یکی از پرفروش‌ترین و ماندگارترین کیف‌ها در دنیای مد تبدیل شد.
پرنسس دایانا همکاری نزدیکی با برندهای مختلف از جمله ورساچی و دیور داشت و استایل شخصی او همیشه مورد توجه رسانه‌ها و مردم بود.
از آن‌جایی که این روزها سبک و مدل‌های دهه هشتاد میلادی دوباره بازگشته‌اند و پرنسس دایانا هم به عنوان آیکن مد دهه ۸۰ شناخته می‌شود بنابراین خالی از لطف نیست اگر بخواهیم رازهای شیک پوشی و جذابیت پرنسس دایانا را مجددا بازبینی کنیم و از آن درس بگیریم.

درس‌هایی از شیک پوشی «پرنسس دایانا» در سالروز تولدش

تیپ مردانه هم می‌تواند جذاب باشد

یک خانم همیشه مجبور نیست مانند خانم‌ها لباس بپوشد، گاهی استایل زنانه به سبک مردانه مثل پوشیدن تیشرت‌های گشاد و کلاه بیسبال و کت گشاد هم می‌تواند جذاب باشد مخصوصا اکنون که این مدل لباس‌ها ترند شده‌اند
اما پرنسس دایانا در سال ۱۹۸۸ توانسته بود به این سبک از شیک پوشی دست پیدا کند و به همین دلیل است که به عنوان یک آیکن مد شناخته می‌شود. البته کپی کردن عین به عین از استایل مردانه هم همیشه جذاب نیست و گاهی باید ریزه کاری‌های ظریف و خانمانه‌ای به استایل خود اضافه کنید تا زیباتر و جذاب‌تر به نظر برسید مثلا قرار دادن تیشرت داخل شلوار و همچنین اکسسوری‌های ظریف زنانه.

درس‌هایی از شیک پوشی «پرنسس دایانا» در سالروز تولدش

تیپ خانم‌های جوان و پولدار هم همین طور

هیچ اشکالی ندارد اگر موقعیت اجتماعی شما در ظاهر و لباس‌های شما هم مشخص باشد چون ریاکاری هرگز پسندیده نیست و پرنسس دایانا هم از این نکته آگاه بود به همین دلیل گاهی اوقات لباس‌هایی با استایل خصوص خانم‌های جوان و پولدار می‌پوشید مثل تیپ مخصوص افرادی که سوار قایق‌های تفریحی لوکس می‌شوند و پیراهن سفید دکمه دار با کمربند و شلوار تنگ به تن دارند و عینک آفتابی مخصوص خود را نیز بر چشم می‌گذارند. البته تیپ دایانا در مقایسه با افراد دیگر بسیار راحت‌تر بود چون او چندان به قید و بندهای سلطنتی اعتقادی نداشت و همین مساله باعث محبوبیت زیاد او بود.

درس‌هایی از شیک پوشی «پرنسس دایانا» در سالروز تولدش

یکی از ترندهای مهم دهه ۸۰ لباس‌های آستین پفی بود که پرنسس دایانا علاقه خاصی به آن داشت و از این ترند به بهترین شکل ممکن استفاده می‌کرد از لباس عروسی او گرفته تا لباس‌های دیگری که در مراسم مختلف و موقعیت‌های روزمره می‌پوشید.
همان طور که می‌دانید آستین‌های پفی مجددا مد شده‌اند و شما می‌توانید در لباس‌های جدید و مد روز خود هم از این آستین‌ها بهره ببرید. اما چیزی که در مورد پوشیدن لباس‌های آستین پفی اهمیت دارد تناسب آن است، شما باید لباس‌های آستین پفی را با لباس‌هایی بپوشید که حجم زیادی ندارند تا به این ترتیب تعادل مناسبی در استایل شما برقرار شود مثلا بلوز آستین پفی خود را با یک دامن راسته و کمربند بپوشید تا ظریف و زیبا به نظر برسید.

درس‌هایی از شیک پوشی «پرنسس دایانا» در سالروز تولدش

سرتاپا یک رنگ و ست بودن چندان هم بد نیست

اگرچه انتخاب کردن لباس‌ها و اکسسوری‌های همرنگ باعث جذاب شدن استایل می‌شود اما همان طور که بارها گفته‌ایم که ست کردن بیش از حد راه مناسبی برای شیک پوشی نیست و شما باید بین ست کردن و ست نکردن تعادل مناسبی برقرار کنید و طوری این کار را انجام دهید که به نظر نرسد تلاش زیادی برای این ست کردن انجام داده‌اید.

اما پرنسس دایانا بارها ثابت کرد که ست بودن همه لباس‌ها و اکسسوری‌ها هم چیز بدی نیست و این همرنگ بودن می‌تواند جذاب و چشمگیر باشد به شرطی که با لباس مناسب و در رنگ‌های مناسبی انجام شود. پس همیشه قبل از ست کردن لباس‌ها به میزان شیک بودن آن توجه کنید و دقت کنید که این کار را با لباس درست و رنگ درستی انجام می‌دهید.

درس‌هایی از شیک پوشی «پرنسس دایانا» در سالروز تولدش

گاهی بستن کمربند می‌تواند راه نجات شما باشد

بسیاری از ما فرصت کافی برای سر هم کردن لباس‌های مختلف نداریم و بعد از پوشیدن یک لباس احساس می‌کنیم که این لباس تن خوری مناسبی ندارد و اندام ما را به شکل خوبی نشان نمی‌دهد. در این شرایط چه باید کرد؟ آیا باید سراغ لباس جدیدی برویم؟ یک لباس تنگ که تن خوری بهتری داشته باشد؟ لباس‌های تنگ نه تنها مناسب و زیبا نیستند بلکه مد روز هم نیستند و این روزها مثل دوران اوج پرنسس دایانا لباس‌های گشاد و راحت مد روز است.

اما شیک بودن در لباس‌های گشاد و شل و ول چندان راحت نیست مگر این که بخواهید از کمربند استفاده کنید. در چنین شرایطی بستن یک کمربند ساده و زیبا می‌تواند راه نجات شما باشد، همان طور که شاهدخت ولز بارها این کار را انجام داد و استایلی شیک و زیبا و جمع و جور برای خود ساخت.

درس‌هایی از شیک پوشی «پرنسس دایانا» در سالروز تولدش

پرنسس دایانا معتقد بود استایل سرتاپا مشکی همیشه جواب می‌دهد

حتما مزایای استایل سرتاپا مشکی را می‌شناسید و می‌دانید که این ترکیب رنگ در واقع بالاترین رنگ است و نه تنها به همه می‌آید و شما را لاغر و کشیده نشان می‌دهد بلکه برای هر موقعیتی هم مناسب است و شما را حرفه‌ای و سطح بالا نشان می‌دهد پرنسس دایانا هم از این مساله خبر داشت و بارها با لباس‌هایی سرتاپا مشکی در انظار عمومی ظاهر شد. سرتاپا مشکی پوشیدن بسیار ساده است چون همه ما تعداد زیادی لباس به رنگ مشکی داریم که به راحتی می‌توانیم آن‌ها را با هم بپوشیم.

درس‌هایی از شیک پوشی «پرنسس دایانا» در سالروز تولدش

این کار باعث می‌شود که چهره و موهای شما به نقطه کانونی استایل شما تبدیل شود و سطح بالا و جذاب به نظر برسید. اگر استایل سرتاپا مشکی برای شما زیادی تیره و خسته کننده است می‌توانید از اکسسوری‌های رنگی مثل کیف و کفش و جواهراتی غیر از مشکی استفاده کنید تا تیپ شما از حالت یکنواختی خارج شود

مرتبط بخوانید: کیت میدلتون ، ملکه مد جهان

درباره ی

مطلب پیشنهادی

چند مدل لباس و اکسسوری از رنگ سال ۲۰۲۰- ۹۹

هاتیک: چیزی به عید نوروز نمانده است. در این مقاله می خواهیم به چند مورد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *