برند گس

برند گس (Guess) در ابتدا با همکاری جرج و ماریک و سپس آرماند و پل مارسیانو، شروع به کارکرد. طرح‌های خیره‌کننده، استایل منحصربه‌فرد و صیقلی گس، لباس‌های جین سنگ‌شور شده که کم‌رنگ‌تر، نرم‌تر و خوش‌فرم‌تر از نمونه‌های موجود در بازار بودند از نشانه‌های بارز برند گس به شمار می‌رفتند.
تنها پنج کلمه برای فهم رویایی که پل مارسیانو Paul Marciano زمانی برای گس در ذهن داشت و نحوه‌ی اداره‌ی این برند موفق کافی است. بر روی یک تابلو که در طبقه‌ی اول ساختمان اصلی برند گس نصب‌شده و با چراغ نئون روشن‌شده است با دست خط مارسیانو، مدیرعامل و معاون ۶۳ ساله‌ی برند نوشته‌شده است: “دنیا میدان نبرد ماست.”

پل مارسیانو Paul Marciano - برند گس Guess

تاریخچه­ ی برند گس

گس برندی آمریکایی است که در زمره‌ی خرده‌فروشان لباس آمریکایی و کمپانی های تولیدکننده‌ی پوشاک و سایر اکسسوری های دنیای مد مانند ساعت، عطر و جواهرات قرار می‌گیرد. این برند در سال ۱۹۸۱ تأسیس شد و خواستگاه اصلی‌اش، لس‌آنجلس آمریکا است.
گس در ابتدا با همکاری جرج و ماریک و سپس آرماند و پل مارچیانو، شروع به کارکرد. طرح‌های خیره‌کننده، استایل منحصربه‌فرد و صیقلی گس، لباس‌های جین سنگ‌شور شده که کم‌رنگ‌تر، نرم‌تر و خوش‌فرم تر از نمونه‌های موجود در بازار بودند از نشانه‌های بارز برند گس به شمار می‌روند که سنگ بنای موفقیت آنها در عرصه ی دنیای مد و پوشاک را تشکیل می دهند.
ماریک وظیفه‌ی توسعه‌ی برند را بر عهده داشت و آرماند کار توزیع را بر عهده داشت. پل تبلیغات را مدیریت می‌کرد و همه‌ی آن‌ها با همکاری یکدیگر یک کسب‌وکار خانوادگی را اداره می‌کردند که توانست به موفقیت چشم گیری دست یابد.
در سال ۱۹۸۱، اولین فروشگاه آن‌ها در منطقه‌ی بورلی هیلز Beverly Hills  افتتاح شد و به‌این‌ترتیب روند بازگشایی فروشگاه‌های جدید گس در سرتاسر دنیا آغاز شد و همین طور ادامه یافت. تعداد زیادی از فروشگاه‌های گس، در کانادا و ایالت متحده‌ی آمریکا واقع‌شده‌اند. شرکت همچنین نمایندگی‌ها و مراکز تحت لیسانس زیادی در جنوب آفریقا، خاورمیانه، آسیا، آمریکای لاتین، استرالیا ، اروپا و سایر مناطق دنیا دارد. در حال حاضر این برند رد پای خود را در ۴۸۴ نقطه بر روی کره‌ی زمین‌بر جای گذاشته است.

جین مریلین Marilyn jean - برند آمریکایی گس

حتما بخوانید: چگونه یک برند پوشاک و استایل تاسیس کنیم؟

اولین موفقیت چشم گیر گس، تولید جین مریلین Marilyn jean بود که علاوه بر فاق بر روی زانوها هم زیپ می خورد. بعد از حدود یک سال پول حاصل از فروش این مدل به ۶ میلیون رسید. کم کم بلند پروازی ها و برنامه های توسعه ای گس از حساب بانکی آنها فراتر رفت و آنها ناچار برای تامین بودجه قراردادهای جدید با شرکای جدید بستند که به نزاع های دادگاهی زیادی انجام شد.

از زمان آغاز به کار برند در سال ۱۹۸۱ تابه‌حال، شرکت توانسته بیش از پانزده هزار کارمند را در سرتاسر دنیا و با ملیت‌های متفاوت استخدام کند. کمپین‌های تبلیغاتی شرکت باعث شد تا افراد در سرتاسر دنیا دید بهتری نسبت به این برند به دست بیاورند که این امر در مدت‌زمان کوتاهی سبب شهرت جهانی برند به‌عنوان یک برند تولیدکننده‌ی لباس و ساعت در میان مصرف‌کنندگان متمول و شیفتگان مد روز در دنیا شد.

علاوه بر تولید پوشاک برای خانم‌ها و آقایان، گس کالکشن پوشاک کودکان خود را در سال ۱۹۸۴ تحت نام بی بی گس راه‌اندازی کرد . این شرکت همچنان شروع به تولید لوازم باکیفیت مورداستفاده در منزل مانند روتختی، رو بالشتی، کوسن و حوله و سایر وسایل ازاین‌دست کرد. این برند همچنین خط تولید پوشاک بانوان خود را تحت نام اختصاصی مارسیانو Marciano گسترش داد.

Baby Guess - پوشاک بچگانه گس

حتما بخوانید: تاریخچه برند اسیکس

نام گس، خود به‌تنهایی گویای کیفیت برتر محصولات این برند درزمینهٔ تولید لباس و اکسسوری های به‌روز در دنیاست. این شرکت یکی از اولین نام‌های مطرح در عرصه‌ی تولید پوشاک در دنیا است که کار خود را با تولید لباس‌های جین برای زنان و مردان آغاز کرد.
خط تولید منحصربه‌فرد کودکان و طراحی‌های چشم‌نواز محصولات گس و کیفیت بسیار بالای محصولات آن همواره به‌عنوان نشان تجاری این شرکت در بین مصرف‌کنندگان شناخته‌شده است.
گس شرکتی شناخته‌شده در سطح جهانی است که بیشترین امتیازها را از جانب مدل‌های لباس و سلبرتی های هنری و ورزشی دریافت کرده و استایل کارهای آن مهم‌ترین عامل جذب مخاطب‌های این برند در سرتاسر دنیا بوده است.

فعالیت‌های اجتماعی

گس از ابتدای حضورش در عرصه‌ی مد، برنامه‌ی شفافی در راستای حمایت از حقوق کارمندان داشت. این شرکت  باکار کودکان و برده‌داری در هیچ فرمی موافق نبوده و نیست و قاچاق انسان را به‌شدت محکوم می‌کند. این شرکت همچنان شهرت ویژه‌ای در محیا کردن محیط کاری امن و سالم نه‌تنها برای کارمندان خود که برای کل مجموعه‌ی زیرپوشش خود دارد.

حتما بخوانید: نگاهی به کالکشن ریزورت برند کریستین دیور ۲۰۲۰

چشم‌انداز

از نخستین روزهای آغاز فعالیت تابه‌حال، گس همواره در جلب نظر مخاطب خود موفق بوده است. کیفیت بالای محصولات همواره کلید طلایی موفقیت درفروش شرکت بوده و مهم‌ترین نیرومحرکه‌ی کل مجموعه برای طی کردن پله‌های موفقیت و رسیدن به قله بوده است. سخت‌کوشی و ازخودگذشتگی اعضای گروه نیز نقش مهمی در ارتقای گس به رفیع‌ترین پله‌های موفقیت در بازار مد و پوشاک ایفا کرده است.

گس (Guess) در سال ۱۹۸۱ توسط برادران مارکیانو تآسیس شد ، این برادران کسانی بودند که جنوب پاریس را برای دنبال کردن رویاهایشان در آمریکا ترک کردند. الهام گرفته از یک نفوذ اروپایی ، آنها فن آوری قابل لمس خود را در صنعت پوشاک قرار دادند ، تعریف دوباره ی جین . یکی از اولین طرح های آنها شلوار جین سنگ شور، راسته و ۳ زیپه مرلین بوده است. بلومینگدالس اولین فروشگاه برای آغاز معرفی این برند با سفارش دوجین شلوار جین بود. این شلوار ها در عرض یک ساعت به فروش می رسیدند و از قفسه مغازه ناپدید می شدند. این شروع موفقیت طولانی این برند بود.

حتما بخوانید: نگاهی به کالکشن ریزورت ۲۰۱۹ برند CHANEL فرانسه

ساعت های گس

تاسیس شده در سال ۱۹۸۴، ساعت های گس (Guess Watches) یک شرکت تولید کننده ی لوازم زمان سنجی می باشد که بر روی روش زندگی روزمره متمرکز است.

ساعت های گس کالکشن خود را در سال ۱۹۸۳ با خط تولید ساعت های فشن مردانه و زنانه آغاز کرد. توجه مداوم برند بر روی ایده های تازه و طراحی های به روز برند را به زندگی روزمره مرتبط ساخته است.

 

ویژگی های ساعت های گس

ضد آب (Water Resistance): توانایی مقاومت در برابر قطرات باران یا پاشیدگی های جزیی آب

۳ atm/30m/100 ft: باران، در آب فرو نبرید

۵ atm/50m/ 165 ft: باران و دوش، در آب فرو نبرید

۱۰۰ atm/100m/330 ft: باران، دوش، شنا

تنها در زمانی ساعت ها به درستی در برابر آب مقاومت می کنند که کریستال، دکمه ها، و بدنه بدون تغییر باقی بمانند. پیشنهاد: از دکمه ها و تاج هنگامی که ساعت خیس می باشد استفاده نکنید.

چه موادی در ساعت های گس استفاده شده اند؟

موادی که اغلب در ساخت ساعت های گس استفاده می شوند استیل ضد زنگ، برنج و چرم اصل می باشند.

مرتبط بخوانید:

درباره ی

مطلب پیشنهادی

چند مدل لباس و اکسسوری از رنگ سال ۲۰۲۰- ۹۹

هاتیک: چیزی به عید نوروز نمانده است. در این مقاله می خواهیم به چند مورد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *