تقدم تولیدکنندگان بر توزیع‌کنندگان در بخش عفاف و حجاب نمایشگاه قرآن کریم / روایت مدیر برند حجاب برتر از چالش‌های‌ غرفه‌داران

مدیر برند “حجاب برتر” می‌گوید هزینه غرفه‌ها در بخش عفاف و حجاب، چهار برابر سایر غرفه‌ها در بیست و هفتمین دوره نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم است که به‌نوعی حمایت از تولیدکننده ایرانی در آن نادیده گرفته‌شده است.

حسن جباری مدیر برند پوشاک “حجاب برتر” درباره روند برگزاری بخش عفاف و حجاب بیست و هفتمین دوره نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم به خبرنگار هنرآنلاین گفت: پس از چند دوره برگزاری این رویداد و با توجه به آنکه ما در بیشتر ادوار برپایی بخش عفاف و حجاب نمایشگاه قرآن کریم حضور داشتیم، امسال شاهد آن هستیم که مدیریت این بخش از بنیاد ملی مد و لباس به معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و در ادامه به انجمن تولیدکنندگان محصولات عفاف و حجاب واگذار شد که در نخستین تجربه و علی‌رغم تمام تلاش‌ها، شاهد رخ دادن برخی ناهماهنگی‌ها و بی‌نظمی‌ها بودیم.

جباری در ادامه به خاستگاه بخش عفاف و حجاب در عرصه مد و لباس اشاره و تصریح کرد: بخشی از بازار این حوزه به فعالیت توزیع‌کنندگان آن وابسته بوده اما واقعیت امر این است که دستاوردهای موجود، حاصل تلاش طراحان و تولیدکنندگانی است که علی‌رغم مشکلات اقتصادی اما همچنان باانگیزه به مسیر خود ادامه می‌دهند.

او افزود: این در حالی است که فرصت‌های حضور فعالان این عرصه در رویدادهای آن در مواردی نصیب افرادی می‌شود که در بازار و مراکز خرید هم می‌توانند طی سال در راستای فروش اقدام کنند و در زمینه طراحی و تولید دستی بر آتش ندارند.

این فعال حوزه عفاف و حجاب با نقد از عملکرد اتحادیه صنف پوشاک تهران در ارائه مجوز به فعالان بخش عفاف و حجاب اذعان داشت: این اتحادیه در راستای توسعه اعضای زیرمجموعه خود و همچنین دریافت حق عضویت ۳ تا ۴ میلیونی به تمام افرادی که برای حضور در این حوزه اعلام آمادگی می‌کنند، مجوز فعالیت می‌دهد و در این شرایط تولیدکنندگانی که در شرایط فعلی با زحمت بسیار اما عشق به کار خود ادامه می‌دهند اجحاف می‌شود.

جباری گفت: بخش قابل‌توجهی از غرفه‌های این دوره از نمایشگاه به فروشندگان و بازاری‌ها اختصاص دارند که تنها توزیع‌کننده این محصولات هستند و توقع آن می‌رود که برگزارکنندگان بخش عفاف و حجاب نمایشگاه قرآن کریم، سهم اصلی این رویداد را به فعالان واقعی و افراد دغدغه‌مند در این حوزه اختصاص دهند.

مدیر برند “حجاب برتر” در خاتمه به رعایت نکردن عدالت در امر توزیع غرفه‌ها در این دوره اشاره کرد و گفت: هزینه غرفه‌ها در بخش عفاف و حجاب، چهار برابر سایر غرفه‌ها در بیست و هفتمین دوره نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم است که به‌نوعی حمایت از تولیدکننده ایرانی در آن نادیده گرفته‌شده است و از ما خواسته شده که تا پیش از آغاز نمایشگاه به شکل نقدی، رقم کامل را پرداخت کنیم و در غیر اینصورت نمی‌توانستیم مجوزی برای حضور در نمایشگاه داشته باشیم.

بیست و هفتمین دوره نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم از تاریخ ۲۲ اردیبهشت تا چهارم خرداد برگزار می‌شود و همچون سال‌های گذشته، بخش عفاف و حجاب نمایشگاه در ذیل این رویداد از ساعت ۱۷ تا ۲۴ مشغول به ارائه آثار این حوزه به علاقه‌مندان و مراجعه‌کنندگان است.

منبع: هنرآنلاین

درباره ی

مطلب پیشنهادی

انواع مدل کمربند های پهن در بهار 

هاتیک: ممکن است به یاد داشته باشید که در سال های خیلی دور، زمانی که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *