توصیه هایی برای لباس پوشیدن در بارداری

همیشه برای یک خانم باردار مشکل پوشش وجود دارد. از طرفی به دلیل تغییر اندام‌ها در بارداری، زن باردار گاه احساس خوبی در مورد تناسب اندامش ندارد و گاه دچار کاهش اعتماد به نفس می‌شود و از طرف دیگر به دلیل عوارض بارداری مثل تهوع و استفراغ، سردرد، بی‌حالی و ضعف، اغلب زن باردار رنگ‌پریده است و روحیه خوبی ندارد و نمی‌تواند خوب در مورد لباس‌هایش تصمیم بگیرد.

جنس لباس مهم ترین نکته در انتخاب لباس در این دوران، جنس لباس است که باید از جنس نخ، کتان یا پشمی باشد. یعنی از جنس الیاف طبیعی، زیرا الیاف مصنوعی مانع از جریان هوا در اطراف بدن می شود و در نتیجه در فصل گرما مادر دچار گرمازدگی و تعریق فراوان و افزایش درجه حرارت بدن می شود و این گرمای زیاد برای جنین خطرناک است و در فصول سرد الیاف مصنوعی نمی تواند گرمای مناسب برای مادرایجاد نماید ..

 از لباس‌هایی که جنس ترکیبی و مصنوعی دارند دوری کنید ، زیرا حساسیت زا هستند و باعث آلرژی شما می‌شوند

 سایز لباس نکته مهم بعدی مناسب بودن سایز لباس است. بهتر است لباس های آزاد و راحت انتخاب شود. لباس های بسیار تنگ و چسبان می تواند به نواحی شکم و سینه فشار آورد و موجب اختلال در تنفس مادر شود. همین طور با فشار به شکم در سیستم گوارشی اختلال پدید آورد و مانع از هضم مناسب غذا و در نتیجه بی اشتهایی مادر و در نهایت رشد کم جنین شود. همین طور با آسیب به مادر به دلیل سوءتغذیه خطراتی پیش بیاید .

رنگ لباس  از نکات مهم دیگر انتخاب رنگ است. همان گونه که گفته شد روحیه مادر باردار در این دوران دچار آسیب است و باید از رنگ های شاد و روشن در لباس زن حامله استفاده کرد تا روحیه مادر باردار بهتر شود

لباس زیر مناسب در انتخاب لباس زیر هم باید به نکاتی دقت کرد و از پوشیدن لباس های تنگ و نامناسب خودداری کرد استفاده از سوتین های مخصوص بارداری از سوتین‌های مخصوص دوره ی بارداری استفاده کنید استفاده از گن های مخصوص بارداری حتما از گن‌های مخصوص دوره ی بارداری استفاده کنید . اگر توصیه می‌کنیم که از سوتین و یا از گن‌های مخصوص استفاده کنید ، علت این است که به علت بارداری اعضای بدنتان بزرگ می‌شوند و بعد از فارغ شدن به مشکل برخورد خواهید کرد ، اگر این توصیه‌ها را اجرا نمائید به همان فورم اولیه زمان قبل از بارداری خواهید برگشت .

 نیاز به ویتامین دی قرار گرفتن در آفتاب برای مادر باردار خوب است، زیرا در دوران بارداری به علت نیاز جنین به استخوان سازی افزایش می یابد، اما باید مراقب آفتاب زدگی و گرمای زیاد که برای مادر و جنین خطرناک است باشیم .

 کفش مناسب در پوشیدن کفش هم باید به نکاتی دقت کرد. کفش باید سایز مناسب داشته باشد. از آنجا که اندام ها در بارداری متورم می شود گاهی سایز پاها افزایش می یابد، ولی در بیشتر مواقع چند هفته پس از زایمان به سایز قبلی برمی گردد. نباید از کفش های پاشنه بلند استفاده شود، چون از طرفی ممکن است تعادل مادر به هم خورده و او زمین بخورد و آسیبی به خود یا جنینش وارد آید و از طرف دیگر به علت افزایش قوس کمر در بارداری استفاده از کفش های پاشنه بلند موجب افزایش کمردرد در بارداری می شود، اما بهتر است کفش بدون پاشنه هم نباشد. پاشنه کوتاه در کفش مناسب باعث می شود قوس کمر تا حدودی جبران شود و مادر کمتر دچار درد کمر شود.

 پوشش مناسب فصل سرد اگر در فصل زمستان و در زمان سردی هوا باردار هستید ، توصیه می‌شود که حتما یک شلوار گرم را در زیر شلوار ، دامن و یا پیراهن خود بپوشید که سرما به بدن شما نفوذ نکند و دچار مشکل نشوید .برای لباس پوشیدنتان در فصل زمستان متذکر می‌شویم که اگر می‌خواهید از پلیور استفاده کنید ، بهتر است از پلیور‌های بی آستین استفاده کنید . زیرا پلیورهای آستین دار به علت آستینی که دارند تنگ تر می‌شوند و خانم‌های باردار را اذیت می‌کند . و اگر هم بخواهند که یک سایز بزرگ تر را استفاده کنند ، شاید در ناحیه ی آستین بزرگ تر باشد اما جلوه ی خوبی را به شما نمی‌دهد .

 سه ماه اول بارداری در سه ی ماه ی اول بارداری اگر مایل نیستید که کسی بفهمد که شما باردارید بهتر است از لباس‌های گشاد اما شلوارهای معمولی خودتان استفاده کنید زیرا هنوز و در این دو یا سه ماه ی اول شکمتان آن قدر بزرگ نشده است ، که شلوارهایتان را نتوانید استفاده کنید اگر این نکات را رعایت کنید کسی تا سه ماه اول به این موضوع پی نخواهد برد . این نکته را متذکر شدیم زیرا بعضی از خانم‌ها دوست دارند باردار شدنشان را کسی متوجه نشود.

 استفاده از لباس هایی با پارچه های لخت در ماههای بعدی توصیه می‌شود از لباس‌هائی استفاده کنید که دارای جنسی لخت هستند و پارچه آنها می‌افتد و به بدن شما نمی‌چسبد

.

سخن آخر :

از لباس‌های که در قسمت‌های شکم ، و پاها خیلی تنگ هستند استفاده نکنید و نپوشید زیرا به فرزندی که داخل شکم دارید ضرر می‌رسانید

بیشتر از لباس‌هایی استفاده کنید که حالت دامن و یا پیراهن‌های آزاد را دارند و به آنها لباس بارداری گفته می‌شود استفاده کنید

در انتخاب لباس خود از رنگ های شاد استفاده کنید.

استفاده از سوتین و گن های مخصوص بارداری .

استفاده از لباسهای آزاد و دامن.

درباره ی

مطلب پیشنهادی

لباس‎ و اکسسوری‎های مورد نیاز خانم‎ها در فصل تابستان

دنیای مد و لباس: چیزی که در فصل تابستان اهمیت دارد، راحتی و خنکی ست. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *