راهنمای انتخاب گوشواره متناسب با صورت

با استفاده از گوشواره، علاوه بر استایل خود، به آرایش و مدل موهایتان هم جذابیت می بخشید. گوشواره ها انواع مختلفی دارند و هر سال مدل جدیدی هم به آنها اضافه می شود. اما باید این نکته را درنظر داشته باشید که گوشواره هایی که استفاده می کنید هم مد روز باشند و هم مناسب با فرم صورت شما. به همین دلیل در اینجا نکاتی برای انتخاب گوشواره مناسب را بیان کرده ایم که با آنها آشنا خواهید شد.


۱- گوشواره مناسب با فرم صورت

همانطور که در هنگام انتخاب عینک آفتابی ، فرم صورت خودرا در نظر می گیرید، در انتخاب گوشواره مناسب نیز باید فرم صورت را در نظر داشته باشید. گوشواره باعث می شود صورت شما پهن، باریک، کشیده یا چاق به نظر برسد. به همین دلیل در انتخاب گوشواره مناسب می بایست فرم صورت خود را در نظر داشته باشید.


فرم صورت گرد

گوشواره بلنداگر صورت شما در قسمت گونه ها تا چانه عریض باشد، نوع صورت شما گرد است. در این صورت باید گوشواره های بلند و آویزان استفاده کنید. این مدل گوشواره ها، باعث می شوند تا صورت کشیده تر و لاغرتر به نظر برسد. از انتخاب گوشواره های گرد بزرگ، حلقه ای و دکمه ای خودداری کنید؛ چون این مدل ها گردی صورت شما را بیشتر جلوه می دهند.


فرم صورت کشیده

گوشواره آویز کوتاهاگر صورت کشیده و باریکی دارید، باید گوشواره هایی انتخاب کنید که پهنای صورت تان را بیشتر کنند. به این منظور می توانید از گوشواره های میخی، آویز کوتاه یا حلقه ای متوسط تا بزرگ استفاده کنید. هر نوع گوشواره گردی، صورت شما را عریض تر کرده و آن را پرتر نشان می دهد.


فرم صورت مربعی

گوشواره گرداگر فک مربعی شکلی دارید (عرض پیشانی و فک در یک اندازه باشد) نوع صورت شما مربعی است و در این صورت باید گوشه های صورت تان را گردتر جلوه دهید. می توانید از گوشواره های بیضی یا گرد و حلقه ای استفاده کنید. از انداختن گوشواره های میخی مربعی یا هر نوع گوشواره ای که مربعی شکل باشد اجتناب کنید.


فرم صورت قلبی

گوشواره بلنداگر پیشانی شما عریض تر از چانه تان بوده و صورت تان از نیمه به پایین شبیه به قلب باشد، صورت تان از نوع قلبی شکل است. در این صورت باید چانه نوک تیز خود را با گوشواره های لوستری یا اشکی متعادل کنید. گوشواره هایی که پایین آن ها پهن تر از قسمت بالای آن هاست، بخش پایین صورت تان را پر می کنند و به چهره شما تعادل می بخشند.


فرم صورت بیضی

گوشواره بزرگاگر صورت بیضی دارید شانس با شما یار است! چون می توانید هر نوع گوشواره ای که دوست دارید را استفاده کنید. البته گوشواره های مثلثی شکل و میخی، گونه های زیبای شما را بهتر نشان می دهند.


۲- گوشواره مناسب با استخوان بندی صورت

استخوان بندی صورت تاثیر بسزائی در انتخاب اندازه و وزن گوشواره مناسب شما دارد.


استخوان بندی ظریف

گوشواره ظریفبرای صورت های ظریف، از گوشواره های باریک، ظریف و کم حجم استفاده کنید.


استخوان بندی متوسط

گوشواره متوسطبرای این مدل استخوان بندی، گوشواره هایی با اندازه و وزن متوسط پیشنهاد می شود.


استخوان بندی درشت

گوشواره حلقه ایاگر صورت شما استخوان بندی درشتی دارد، می توانید هر نوع گوشواره ای که می خواهید، از متوسط گرفته تا بزرگ، سنگین و درشت بیندازند.


گوشواره سفید بزرگ

۳- گوشواره مناسب با زمان و مکان

اگر قصد دارید در اداره یا محل کار از گوشواره استفاده کنید، باید نکاتی را در نظر داشته باشید.هر چه محیط کار شما جو جدی تری داشته باشد، باید از گوشواره های متین تری استفاده کنید. مثلا می توانید یک گوشواره طلای کلاسیک و ساده بیندازید. از انداختن گوشواره های آویز و حلقه ای خودداری کنید. اگر در حوزه امور مالی یا حقوقی فعالیت می کنید به هیچ وجه گوشواره های بزرگ نیندازید.

اما در خارج از محیط کار، دست تان بازتر است. در این حالت می توانید کمی راحت تر باشید و شخصیت واقعی تان را بیشتر نشان دهید. گوشواره های ساده میخی را فراموش کنید و هر چه دوست دارید بیندازید.


گوشواره بلند آبی

۴- گوشواره بر اساس استایل

آیا استایل های کلاسیک زنانه را دوست دارید؟ پس گوشواره هایی با طرح گرد و پیچ و خم دار انتخاب کنید. اگر جزو افرادی هستید که طرفدار استایل های شیک و مدرن هستید گوشواره های نوک تیز، مربعی، مستطیلی، و مثلثی انتخاب کنید. اگر استایل های هنری و خلاقانه را دوست دارید گوشواره آویز مناسب شما خواهد بود. برای استایل های کلاسیک، گوشواره های ساده مثل حلقه ای و دکمه ای طلایی و نقره ای، و میخی نگین دار مناسب است. و برای استایل های راحت و غیررسمی نیز از گوشواره های ساده و کوچک استفاده کنید که خیلی توی چشم نیست. مدلی را انتخاب کنید که اصلا براق و کارشده نباشد.


گوشواره صورتی بزرگ

۵- گوشواره مناسب رنگ چهره

اگر پوست تان ته مایه گرم دارد (زرد یا هلویی) شما بهاری یا پاییزی هستید و فلزات طلایی و مسی برایتان ایده آل خواهد بود.اگر ته مایه پوست تان صورتی یا آبی است، زمستانی یا تابستانی هستید و جواهرات نقره ای و سربی شما را فوق العاده می کنند.

درباره ی فروزان

مطلب پیشنهادی

چند مدل لباس و اکسسوری از رنگ سال ۲۰۲۰- ۹۹

هاتیک: چیزی به عید نوروز نمانده است. در این مقاله می خواهیم به چند مورد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *