عبدی: اعتراض به داوری، به اعتبار فوتبال ایران آسیب می‌زند

پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس گفت: اعتراض همیشگی بازیکنان به تصمیمات داوران، به اعتبار فوتبال ایران آسیب می‌زند.

حسین عبدی امروز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا با اشاره به اینکه اعتراض به داوری در فوتبال ایران به تیم های بزرگ اختصاص ندارد و تقریبا در تمام بازی ها شاهد این موضوع هستیم اظهار کرد: اعتراض داوری در این سطح صورت خوشی ندارد. این موضوع در درجه اول به اعتبار فوتبال و در ادامه به وجه بین المللی داوران ایران آسیب می زند.
وی با بیان اینکه بازیکنان باید در هر شرایطی به تصمیم داوران احترام بگذارند، اظهارداشت: متاسفانه به نظر می رسد این نکته در فرهنگ بازیکنان ما مغفول مانده و آنان به هر تصمیم داور به صورت انفرادی و یا جمعی اعتراض می کنند این درحالی است اگر داور در صحنه ای هم اشتباه صد درصدی داشت لازم نیست تمام بازیکنان به سمت او حمله ور شوند.
به گفته وی در این گونه صحنه ها کافی است کاپیتان و یا بزرگتر تیم به نمایندگی از بازیکنان با داور گفت و گو کند.
کاپیتان اسبق پرسپولیس درپاسخ به این سئوال که دلیل این حجم از اعتراض به داوران در فوتبال ایران چیست، عنوان کرد: افزایش فشار مدیران باشگاه ها به کادر فنی و بازیکنان برای نباختن دلیل اصلی این موضوع است. متاسفانه مدیران از جایگاه خود می ترسند و برای ماندن در این جایگاه به کادر فنی و بازیکنان فشار مضاعف وارد می کنند.
وی گفت: بازیکنان هنگامی که با فشار مضاعف روحی وارد زمین می شوند، به طور طبیعی بر اعصاب خود کنترل کمتری دارند و برای فرار از این وضعیت، به خصوص وقتی از رقیب خود عقب می افتند، برای جبران نتیجه به هر کاری دست می زنند که اعتراض دائم به داوران یکی از این ابزار دم دستی است.
مربی اسبق تیم پرسپولیس ادامه داد: البته اعتراض به داوری در همه جای دنیا وجود دارد اما هر چیزی حدی دارد و باید گفت این موضوع در ایران از حد و اندازه خود خارج شده است.
عبدی اضافه کرد: البته در دنیا برخلاف ایران مرسوم نیست که برای خطاهای کوچک و یا اشتباهات سهوی داور که در بیشتر موافع نیز در باخت و برد تیم نیز تاثیری ندارد، به داور اعتراض کنند.
به گفته وی برای رهایی از این وضعیت تمام ارکان فوتبال باید دست به دست هم دهند تا راهکاری برای رهایی از این وضعیت بیابند.
پیشکسوت باشگاه پرسپولیس ادامه داد: البته این موضوع باید دو طرفه باشد و داوران نیز کنترل خود را بیشتر حفظ کند و با عصبانیت بی مورد و یا تهدید به فکر مدیریت بازی نباشند. همچنین داوران نباید بی جهت از کارت های زرد و قرمز استفاده کنند و به جای آن، با تصمیمات درست مدیریت بازی را در کنترل خود بگیرند.
وی در پاسخ به این سئوال که پیشنهاد مشخصی برای مهار این وضعیت دارید؟ عنوان کرد: پیشنهاد می کنم همانند سایر لیگ های حال حاضر در اغلب کشورهای دنیا شعاری برای لیگ خود انتخاب کنیم.
عبدی اضافه کرد: البته در نظر گرفتن تنبیهات انضباطی از سوی داور و جرایمی که سازمان لیگ به تبعه آن برای افراد خاطی و یا خاطیان درنظر می گیرد از دیگر ابزار بازدارنده در این خصوص است و می توان از این اهرم برای مهار این موج استفاده کرد.
به گفته وی بزرگترین تنبیه ما در جام ملت های آسیا ۲۰۱۹ امارات اتفاق افتاد و پنج بازیکن تیم ملی در حالی بدون دلیل به سمت داور هجوم بردند که او اصلا هیچ اشتباهی نکرده بود و با این اعتراض بی مورد مقابل ژاپن شکست خوردیم و از راهیابی به دیدار نهایی این رقابت ها باز مانده و جریمه شدیم.

درباره ی J Sadeghi

مطلب پیشنهادی

برانکو، پرسپولیس به توافق نرسیدند

برانکو، پرسپولیس به توافق نرسیدند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *