فراخوان نخستین جشنواره و نمایشگاه مد و لباس کردی

به گزارش خبرنگار ایرنا، معاون هنری، سینمایی و سمعی بصری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان روز چهارشنبه در نشستی با خبرنگاران اظهار داشت: جشنواره مد و لباس کردی مرداد امسال در سنندج برگزار می شود که صیانت از هویت ملی، تقویت همگرایی ملی و ترویج مد و لباس اسلامی ایرانی از اهداف برگزاری آن است.
سامان احمدی با اشاره به اینکه این جشنواره ویژه استان های کُردنشین کشور است، افزود: امکان حضور در جشنواره برای استان های ایلام، آذربایجان غربی، خراسان شمالی، کرمانشاه و کردستان فراهم است.
معاون هنری، سینمایی و سمعی بصری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان اضافه کرد: این جشنواره در بخش های رقابتی، نمایشگاه و پژوهش برگزار می شود که بخش رقابتی آن شامل طراحی لباس، طراحی دوخت، طراحی پارچه و بخش مد و لباس است.
احمدی اظهار داشت: بخش نمایشگاه شامل مسابقه ایده تا اجرا، تیم های طراحی و لباس و دوخت، زیورآلات، کیف و کفش محلی، غرفه تولید کنندگان پارچه و لباس کردی و بافت های سنتی محلی است.
وی یادآور شد: نشست توجیهی پژوهشی صنوف وابسته و همگن پوشاک و البسه کردی، کارگاه آموزشی پیشینه مد و لباس کردی به عنوان نماد حجاب و عفاف ایرانی اسلامی و کارگاه آموزشی استارت آپ مد و لباس اسلامی ایرانی، جایگاه شرکت های دانش بنیان در حوزه ترویج و تبلیغ و مدل لباس ایرانی در فضای مجازی از جمله بخش پژوهش این جشنواره است.
معاون هنری، سینمایی و سمعی بصری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان آخرین مهلت ارسال آثار را ۲۰ تیر ماه جاری عنوان کرد و گفت: کار داوری اولیه و اعلام نتایج آثار راه یافته به جشنواره و نمایشگاه تا ۳۰ تیر اعلام می شود.
علاقه مندان می توانند آثار خود را به نشانی دبیرخانه واقع در سنندج – خیابان شهدا، عمارت مشیر دیوان – اداره میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری شهرستان سنندج ارسال کنند.
زمان برپایی نمایشگاه پنجم تا ۱۰ مرداد ۹۸ در محل برگزاری عمارت خسرو آباد و مجتمع فرهنگی هنری فجر سنندج پیش بینی شده است.
جشنواره و نمایشگاه مد و لباس کُردی به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان و موسسه فرهنگی هنری مستوره اردلان با همکاری بنیاد ملی مد و لباس اسلامی ایرانی و حمایت معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مرداد ماه امسال در سنندج برگزار می شود.

منبع: خبرگزاری ایرنا

درباره ی

مطلب پیشنهادی

انواع مدل کمربند های پهن در بهار 

هاتیک: ممکن است به یاد داشته باشید که در سال های خیلی دور، زمانی که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *