مدل لباس عروس + راهنمای خرید

راهنمای خرید لباس عروس

بدون شک پول نخستین مقوله انتخاب و خرید یک لباس عروس اسـت. شـما نمی‌خواهید بیشترین بودجه ای را که برای مراسم ازدواج گذاشته اید را صرف خرید لباس عروس کنید و در کنار ان تمایلی بـه انتخاب یک لباس نامناسب هم ندارید.

بهتر اسـت مبلغی را که برای خرید لباس کنار گذاشته اید را تعیین کنید. این مبلغ می تواند بیشتر شود ولی کمتر نباید شود. انتخاب مبلغ میتواند فروشنده را نیز برای معرفی لباس به شما کمک کند و همین سرعت شـما را برای خرید لباس عروسی افزایش می دهد.

زمان صرف کنید، زمان یکی دیگر از مهمترین نکات برای خرید لباس عروس اسـت. برای انتخاب لباس مناسب ۶ تا ۸ ماه زمان نیاز اسـت. ممکن اسـت در طول پروسه خرید لباس عروس با مدل های مختلفی مواجه شوید، درصورتی کـه زمان شـما کم باشد نمی تواند مورد مناسب را اتخاب کنید.

ولی در صورتی کـه زمان کافی داشته باشید با بررسی همه ی ی موارد، بهترین مدل را انتخاب خواهید کرد. از سویی زمان کافی میتواند خیاط لباس را – درصورتی کـه لباس را بدوزید – از هرگونه استرس دور کرده و در نهایت بهترین کیفیت را ارائه دهد.

مواقع خاص را در نظر داشته باشید، نسبت بـه فروش حراج و تخفیف قیمتهای لباس عروس در عده ای از سالنها اطلاع حاصل کنید. گاهی اوقات لباس های عروس زیبایی را می توان در این حراجی ها تهیه کرد. این زمانها معمولاً در اعیاد رخ میدهد.

جستجو در اینترنت نیز میتواند شـما را نسبت بـه انواع حراجیهای سالنهای لباس عروس یاری کند.

کدهای توجه بـه مدل لباس در افراد مختلف، افراد با توجه بـه عقاید مذهبی خود لباس عروسی را انتخاب می کنند. عده بـه دنبال لباس های باز و برخی پوشیده را می پسندند. هنگام خرید لباس عروسی بـه کدهایی کـه خودتان و همسرتان درباره مدل لباس دارید توجه کنید. بی توجهی بـه این مورد موجب هدر رفتن زمان و پول شـما خواهد شد.

مدل مورد نظر خود را از قبل تعیین کنید، مدل لباس عروس را باید خود و یا با همکاری یک طراح لباس انتخاب کنید. صرفا لباسی را که در مدل می بینید برای شـما مناسب نیست. حتما مدلی را که در نظر دارید بپوشید. نسبت بـه دوخت لباس و خوابیدن ان مطمن شوید.

توصیه: از خرید لباسهایی کـه در ظاهر چشمتان را گرفته ولی تناسبی با شـما ندارد، کاملا خوددرای کنید چرا کـه بعدها پشیمان خواهید شد. از پیشنهاداتی کـه به شما می‌شود استقبال کنید. پیشنهادات فروشنده با توجه بـه بودجه شـما و برگرفته از تجارب انها خواهد بود.

لباس عروس هایی کـه دامن ان ها A شکل اسـت و یا دامن پف دار دارند، برای عروس خانم هایی کـه قسمت های پایین بدن ان ها چاق اسـت و اصطلاحا اندامی گلابی شکل دارند، مناسب اسـت.

مدل های پری دریایی برای عروس خانم هایی کـه از اندامی متناسب برخوردارند مناسب تر اسـت.

لباس های پرنسسی با دامن فنردار بیشتر برای عروس خانم های قد بلند مناسب اند چون دامن این لباس ها خیلی پف دار اسـت و خودبه خود قد شـما را کوتاه تر جلوه میدهد.

اگر شـما ریزنقش هستید یا قد چندان بلندی ندارید، بهتر اسـت بـه دنبال مدل هایی بگردید کـه بـه اندام شـما بنشیند.

اگر کسانی کـه قد کوتاهی دارند، در شب عروسی لباس های پف دار بپوشند، کوتاه تر به نظر می رسند. اگر خیلی ظریف و کوچک باشید، در لباس عروس های حجیم و پف دار گم خواهید شد.

اگر ریزنقش و چندان قدبلند نباشید، لباس عروس های بلند و ماکسی شـما را قدبلندتر نشان می دهد.

برعکس این قضیه هم صادق اسـت در صورتی مه عروسی با قد بلند هستنید سعی کنید از پوشیدن لباس های ماکسی بدون پف خودداری کنید.

به جای لباس های دنباله دار از تور سبک بلند در سر استفاده کنید.

توصیه آخر به شما این اسـت کـه: لباسی را تهیه کنید کـه سایز فعلی شـما باشد. چرا کـه در طول ۶ ماه رقم احتمالی سایز شـما تغییر چندانی نخواهد کرد. اگر قصد اضافه وزن یا کاهش آن را دارید، لباسی تهیه کنید کـه امکان گشاد یا تنگ کردن ان وجود داشته باشد.

درباره ی

مطلب پیشنهادی

لباس‎ و اکسسوری‎های مورد نیاز خانم‎ها در فصل تابستان

دنیای مد و لباس: چیزی که در فصل تابستان اهمیت دارد، راحتی و خنکی ست. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *