معرفی اجمالی برترین مجله های مد دنیا

دنیای مد و فشن علاقه مند های زیادی در سراسر دنیا دارد و یکی از ابزار هایی که طرفداران می توانند توسط آن دنیای مد را رصد کنند، مجله مد است. لذا در این مقاله از دنیای مد و پوشاک برآنیم تا به صورت اجمالی برترین مجله های مد دنیا را به شما معرفی کنیم.

امروزه دنیا در حوزه مد و فشن بسیار پیشرفت کرده است و روز به روز زیبایی های جدیدی به طرفداران خود معرفی می کند. طرفداران این حوزه بیشتر اروپایی و آمریکایی هستند و در این دو قاره بیشتر و تخصصی تر به مد و فشن اهمیت می دهند و به همین دلیل نشریات زیادی وجود دارند که برای طرفداران مد و پوشاک خود مجله مد چاپ می کنند.این فعالیت از قرن ۱۹ آغاز شده است و تا کنون ادامه یافته است و در این مجلات به موضوعاتی چون پوشاک، زیبایی، سبک زندگی، سلامت و اخبار مد و غیره پرداخته می شود.عده گسترده ای از طرفداران این مجله ها بانوان هستند که علاقه زیادی به این موضوعات دارند و همین مسئله باعث شد تا نشریات بیشتری تاسیس شود.

افراد زیادی هستند که در این عرصه کار می کنند و زندگی خود را تحت الشعاع این حرفه می دانند.علاقه این افراد برای شناخت و خرید لباس، کفش و لوازم آرایشی از جدیدترین برندها به اندازه ای است که طراحان را به چاپ دیدگاه های خود علاقه مند کرده است.عده زیادی هستند که به استایل و زندگی ظاهری خود اهمیت می دهند و دوست دارند که همیشه جذاب و خاص باشند. بدین ترتیب مجله مد بسیار می تواند در این زمینه کمک باشد تا جدیدترین و بهترین های مد و فشن در پوشاک، لوازم آرایشی، سبک زندگی و … را به مخاطب بشناسانند.

حتما بخوانید: نگاهی به کالکشن ریزورت برند کریستین دیور ۲۰۲۰

VOGUE

مجله وُگ تاثیرگذارترین و پرطرفدارترین مجله مد آمریکایی است که به سبک زندگی، مد و فشن می پردازد. این مجله در سال ۱۸۹۲ توسط آرتور تورنر بلاگر معروف مد پایه ریزی شد و به یک روزنامه در آمریکا تبدیل شد. این مجله بیش از ۱۲۰ سال است که فعالیت می کند و در ۲۳ کشور به چاپ می رسد. این روزنامه در سال ۱۹۰۵، یکسال پیش از مرگ تورنر توسط کنده مونتروز خریداری شد و به مجله ای هفته ای تبدیل گشت. به تدریج این مجله در انگلیس، اسپانیا، ایتالیا و فرانسه نیز توزیع شد. به مرور زمان این مجله به معروف ترین و پرطرفدارترین مجله ی مد و فشن در آمریکا تبدیل شد.

حتما بخوانید: نگاهی به کالکشن ریزورت ۲۰۱۹ برند CHANEL فرانسه

Elle

این نشریه فرانسوی در رابطه با مد و پوشاک زنانه، زیبایی، سلامت و سرگرمی می‌باشد. ال بزرگترین و پرتیراژترین مجله مد و پوشاک جهان است. این مجله در سال ۱۹۴۵ توسط پیر لازارف و همسرش هلن گوردون تاسیس شد. معنی ال به فرانسوی، او (جنس مونث) می شود. شعار این مجله این است که «اگر او مطالعه می کند، او ال می خواند». سال ۲۰۰۷ این مجله وبسایت رسمی خود را راه اندازی کرد. این مجله با ۴۳ چاپ در بیش از ۶۰ کشور از بزرگترین مجلات بین المللی است .

حتما بخوانید: زنان تاثیرگذار در دنیای مد

Cosmopolitan

کازموپالتین مجله مد و فشن می باشد که فقط برای خانم هاست. این مجله از سال ۱۸۸۶ آغاز به کار کرده است و اولین مجله خود را به عنوان مجله خانوادگی در آمریکا عرضه کرد. پس از آن به مجله ادبی و در نهایت در سال ۱۹۶۰ به مجله فشن برای خانم ها تبدیل شد.کازمو مقالاتی درباره سلامت، سبک زندگی، روابط اجتماعی،شغل، مد ایونت،زیبایی و فشن پرداخته است. هم اکنون این مجله به ۳۵ زبان مختلف ترجمه می شود و در بیش از ۱۱۰ کشور منتشر می شود.

حتما بخوانید: تاریخچه برند ژیوانشی

Marie Claire

مری کلر یک مجله مد بین المللی است. این مجله برای اولین بار در سال ۱۹۳۷ برای خانم ها در فرانسه منتشر شد. مقالات مری کلر درباره سبک زندگی،مد و فشن و زیبایی می باشد. نام این مجله برگرفته از موزیسین معروف فرانسوی می باشد که در نواختن قطعات سباستین باخ شهرت داشت. مجله مد مری کلر به صورت ماهنامه و در ۳۳ کشور و به ۱۷ زبان مختلف منتشر می شود.

حتما بخوانید: برند الکساندر ووتیه

Glamour

گلامور یک مجله مد و فشن آمریکایی است که در سال ۱۹۳۹ با نام گلامور هالیوود منتشر شد. این مجله توسط انتشارات کوند نست چاپ می شود. این مجله در کشور های آمریکا، اسپانیا، روسیه و غیره به چاپ می رسد. رنج سنی این مجله از۱۸-۴۲ می باشد و حدود ۱ و نیم میلیون خواننده در سراسر آمریکا دارد.یکی از فیلدهای جالب این مجله ،برگزاری مراسمی برای زن سال است.

حتما بخوانید: گروه بربری، برندی متناسب با نیازهای روز جامعه

Allure

در سال ۱۹۹۱ این مجله آمریکایی توسط لیندا ولز به ثبت رسید و انتشارات کنده نست ماهانه آن را در نیویورک منتشر می کند.آلور درباره موضوعاتی چون زیبایی، سبک زندگی و مد و فشن مقالع منتشر میکند. آرتور میلر یکی از نویسندگان معروفی است که با این مجله مد همکاری می کند. این مجله را می‌توان منبع اول و بهترین در رابطه با دنیای لوازم آرایشی قلمداد کرد. الور اولین مجله‌ای است که به صورت تخصصی به آرایش و زیبایی اختصاص دارد و از این نظر بهترین مرجع برای چهره زن می باشد.

این مجله جوایز زیادی کسب کرده است که «نشنال مگزین» یکی از آن ها بوده است و ۲۹ جایزه هم از سوی آکادکی پوست شناسی و درماتولوژی آمریکا و ۹ جایزه روزنامه‌نگاری از بنیاد عطر و جایزه تعالی در رسانه از سوی بنیاد سرطان شناسی از دیگر افتخارات این مجله معتبر است.

حتما بخوانید: تاریخچه برند ایو سن لورن

Grazia

گرازیا یک مجله مد ایتالیایی است که انتشارات آرنولدو موندادوری ادیتوره آن را به صورت هفتگی منتشر میکند.که نسخه‌های چاپ‌شده بین‌المللی‌ در کشورهای فرانسه، صربستان، بریتانیا، مکزیک، تایلند، اسپانیا، لهستان، پرتغال، ژاپن، هلند،بلغارستان، آلمان، و غیره دارد.این مجله مد در ابتدای کار با موضوعاتی چون آشپزی و پرورش کودکان می پرداخت.

InStyle

این استایل نام یک مجله ی آمریکایی است که ماهانه برای خانم ها منتشر می شود. این مجله مد که برای اولین بار در سال ۱۹۹۴ به چاپ رسید، توسط انتشارات تایم منتشر می شود. مجله ی این استایل، به موضوعاتی چون زیبایی، مد و فشن، خانه، سرگرمی و سلبریتی ها می پردازد. این مجله به تدریج محبوبیت پیدا کرده و در ۱۷ کشور دیگر نیز توزیع می شود. این استایل اولین مجله ای است که برای کاور خود تنها از مدل ها استفاده نکرد، بلکه تصویری از هنرمندان موسیقی یا بازیگران را روی کاور مجله قرار داد.

مرتبط بخوانید: بهترین سایت های مدوفشن

درباره ی پ - هاشمی

مطلب پیشنهادی

چند مدل لباس و اکسسوری از رنگ سال ۲۰۲۰- ۹۹

هاتیک: چیزی به عید نوروز نمانده است. در این مقاله می خواهیم به چند مورد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.